Reklama

Łomżyński szpital otrzyma dotację na ponad 900 tys. zł

28/10/2023 11:19

Na piątkowej 56. sesji sejmiku województwa podlaskiego podjęto decyzje o przyznaniu dotacji podlaskim szpitalom na zakup sprzętów medycznych. Na liście szpitali, które otrzymają dodatkowe środki finansowe, znalazł się Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Jak informuje portal podlaskie.eu, podczas sesji radni przegłosowali zmiany budżetowe. Więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na sprzęt i aparaturę medyczną. To kolejne środki pochodzące z unijnego projektu „Wsparcie podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 na terenie województwa podlaskiego".
 

Dotacje ze zwiększonej puli projektu mają otrzymać:

  • Szpital Ogólny w Grajewie im. dr Witolda Ginela – 259 tys. zł;
  • Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – 927 tys. zł;
  • SPZOZ w Dąbrowie Białostockiej – 385 tys. zł;
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku – 100 tys. zł;
  • Szpital Psychiatryczny im. dr Stanisława Deresza w Choroszczy – 559 tys. zł.

 

źródło: podlaskie.eu/ oprac. mylomza.pl

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości