Na piątkowej 56. sesji sejmiku województwa podlaskiego podjęto decyzje o przyznaniu dotacji podlaskim szpitalom na zakup sprzętów medycznych. Na liście szpitali, które otrzymają dodatkowe środki finansowe, znalazł się Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
Jak informuje portal podlaskie.eu, podczas sesji radni przegłosowali zmiany budżetowe. Więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na sprzęt i aparaturę medyczną. To kolejne środki pochodzące z unijnego projektu „Wsparcie podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 na terenie województwa podlaskiego".
Dotacje ze zwiększonej puli projektu mają otrzymać:
źródło: podlaskie.eu/ oprac. mylomza.pl