Reklama

Łomżyński tenis jakiego jeszcze nie znacie. [FOTO i VIDEO]

23/07/2014 07:50

Sport to zdrowie i wie o tym każdy, jednak w niektórych przypadkach może wiązać się z czymś więcej niż tylko z przyjemnością, rywalizacją i spędzaniem wolnego czasu. W Łomży są osoby, którym sport towarzyszy w życiu jako forma rehabilitacji. Tenisiści na wózkach inwalidzkich, bo o nich mowa, już niedługo zmierzą się w grodzie nad Narwią z rywalami z całej Polski.

- Zaczęło się od przypadku 3 lata temu podczas rehabilitacji Michała - mówi Piotr Arasimowicz fizjoterapeuta.

Tenis to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a po przeszło 36 miesiącach okazuje się że Łomżyńscy zawodnicy zaczynają być zauważani na arenie ogólnopolskiej. Ze zwykłych treningów, powstały pomysły wyjazdów, a z wyjazdów pomysł na turniej w Łomży. Tenisiści na wózkach inwalidzkich zmierzą się w grodzie nad Narwią już we wrześniu. Teraz zajmują się organizowaniem tego przedsięwzięcia.

- W 2013r pojechaliśmy na turniej tenisa na wózkach, odbywający się w Płocku, nawiązaliśmy nowe znajomości wśród osób uprawiających tą dyscyplinę i udało nam się pozyskać wózki sportowe, które są niezbędne do brania udziału w turniejach tenisowych. SIKT PŁOCK był ofiarodawcą profesjonalnych wózków, a dzięki nim mogliśmy zrobić ogromny krok w przód. W lipcu 2013r. porozumieliśmy się i z Panem Tomaszem Waldzińskim i rozpoczęliśmy współpracę z UKS Return Łomża dzięki, któremu uzyskaliśmy przynależność do Polskiego Związku Tenisa- dodaje Arasimowicz.

Reklama

Łomżyńska drużyna w tym roku planuje wystąpić w przynajmniej 3 turniejach rangi ogólnopolskiej. Zawodnikami są : Michał Gomola, Krzysztof Perka, Tomasz Chrzanowski.

Jeśli, jest ktoś kto chciałby włączyć się aktywnie w trenowanie tenisa wraz z Łomżyńską drużyną lub zaoferować wsparcie techniczne, lub pieniężne zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją- mylomza@mylomza.pl .

{gallery}tenis{/gallery}

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama