Reklama

Łomżyńskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

30/07/2015 10:30

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza mieszkańców Łomży oraz zainteresowane organizacje i instytucje do wspólnego uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, w miejscach pamięci, złożone będą kwiaty.

W sobotę 1 sierpnia br. o godz. 16.30 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego przy Szkole Muzycznej, a następnie w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

O godz. 17.00 na terenie Polski, w celu uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku, włączone zostaną syreny alarmowe. Prezydent zachęca, by w tym czasie zatrzymać się na moment i chwilą refleksji upamiętnić poświęcenie uczestników tego największego wystąpienia zbrojnego Polskiego Państwa Podziemnego podczas niemieckiej okupacji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości