Reklama

Łomżyńskie PKS-y do marszałka

12/04/2011 07:33

Jeszcze w tym miesiącu zarząd województwa podlaskiego przejmie łomżyńskie PKS-y. Samorząd województwa podlaskiego będzie też właścicielem firm przewozowych w Zambrowie, Suwałkach, Białymstoku i Siemiatyczach. To jedyna droga, pozwalająca uchronić firmy przed prywatyzacją.

Groźba prywatyzacji nierentownych PKS-ów pojawiła się w 2009 roku. Wtedy łomżyński PKS zaproponował wcielenie się w struktury spółki miejskiej. Radni odrzucili jednak taki pomysł. Firmy nie chciał tez ówczesny zarząd województwa.

Ostatecznie jednak radni sejmiku województwa zgodzili się na nieodpłatne przejęcie 100 proc. udziałów wszystkich pięciu spółek. Wczoraj zaś zgodzili się na podpisanie aktów notarialnych, przypieczętowujących wcześniej podjętą uchwałę.

Akty muszą zostać podpisane do końca kwietnia. Inaczej resort Skarbu Państwa znów wznowi procesy prywatyzacyjne. Tego za wszelką cenę chcą zaś uniknąć pracownicy PKS-ów, którzy obawiają się, że prywatyzacja doprowadziłaby do wielu zwolnień z pracy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości