Trzech młodych pięściarzy z Bokserskiego Klubu Sportowego TIGER Łomża wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Mariampolu na Litwie. W zawodach, w których uczestniczyło ponad 100 zawodników, walczyło również 13 Polaków. Zdobyli oni cztery złote medale, z czego aż trzy przypadły łomżyniakom.
Na Litwę trener Zbigniew Maleszewski zabrał Adriana Oleksieja, Eryka Pawczyńskiego i Mateusza Gawęckiego. Wszyscy trzej zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowo-wagowych.
- W grupie młodzików w kategorii 50 kg złoto wywalczył Adrian Oleksiej. Dwóch kadetów, Pawczyński (54 kg) i Gawęcki (63 kg) również okazało się najlepszymi w swoich kategoriach - relacjonuje trener Zbigniew Maleszewski.
Jak twierdzi szkoleniowiec, poziom sportowy na tych zawodach był naprawdę wysoki, a chłopaki zawalczyli świetnie.
Warto też podkreślić znakomitą organizację zawodów - zauważył Maleszewski.
Litewski turniej rozegrany został w dniach 4-5 kwietnia w Mariampolu.