Reklama

Łotyszki oczarowane Łomżą. Galeria zdjęć

26/05/2011 04:18

Zwiedzanie wystaw, pieczenie sękacza, zawody strzeleckie, rejs gondolą po Narwi to tylko cześć atrakcji jaka czekała na gości z Łotwy. Cztery panie z władz Łotewskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii przyjechały do Łomży na specjalne zaproszenie Oddziału Łomżyńsko – Ostrołęckiego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.

Māra Viduža (prezes Łotewskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii), Baiba Reinika (lek. wet, opiekunka zwierząt w Cyrku Ryskim), Anna Šokele(lek. wet.) i Lija Sirmā (lek. wet) przyjechały na konferencje naukową (wtorek, 24.05) zorganizowaną w ramach Światowego Roku Weterynarii 2011.

Delegacja z Łotwy wraz z organizatorami konferencji, Marianem Czerskim ( Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Łomży) i Emilianem Kudybą (z-cą Powiatowego Lekarza Weterynarii) spotkały się z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim. Podczas wizyty w ratuszu omówiono działania służb weterynaryjnych oraz ideę Roku Weterynarii, ustanowioną przez Międzynarodową Organizację do Spraw Chorób Zakaźnych Zwierząt (OIE).

Reklama

Panie zaproszone przez rektora Romana Englera, zwiedzały również łomżyńską uczelnię WSA. W swoich progach delegację z Łotwy podejmował także Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno- Mazowieckiego. Już po konferencji, panie w czasie rejsu gondolą mogły podziwić piękno krajobrazu doliny Narwi- były zachwycone.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości