Zwiedzanie wystaw, pieczenie sękacza, zawody strzeleckie, rejs gondolą po Narwi to tylko cześć atrakcji jaka czekała na gości z Łotwy. Cztery panie z władz Łotewskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii przyjechały do Łomży na specjalne zaproszenie Oddziału Łomżyńsko – Ostrołęckiego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
Māra Viduža (prezes Łotewskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii), Baiba Reinika (lek. wet, opiekunka zwierząt w Cyrku Ryskim), Anna Šokele(lek. wet.) i Lija Sirmā (lek. wet) przyjechały na konferencje naukową (wtorek, 24.05) zorganizowaną w ramach Światowego Roku Weterynarii 2011.
Delegacja z Łotwy wraz z organizatorami konferencji, Marianem Czerskim ( Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Łomży) i Emilianem Kudybą (z-cą Powiatowego Lekarza Weterynarii) spotkały się z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim. Podczas wizyty w ratuszu omówiono działania służb weterynaryjnych oraz ideę Roku Weterynarii, ustanowioną przez Międzynarodową Organizację do Spraw Chorób Zakaźnych Zwierząt (OIE).
Panie zaproszone przez rektora Romana Englera, zwiedzały również łomżyńską uczelnię WSA. W swoich progach delegację z Łotwy podejmował także Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno- Mazowieckiego. Już po konferencji, panie w czasie rejsu gondolą mogły podziwić piękno krajobrazu doliny Narwi- były zachwycone.