Trzej mężczyźni, którzy w ubiegłym tygodniu ukradli w Łomży dwa rowery, są już w rękach policji. Najmłodszy złodziej miał 15. lat, najstarszy- 20.
Dwa rowery zginęły w Łomży w zeszły czwartek. Ich wartość właściciele ocenili na ok. 2.200 złotych.
Łomżyńscy policjanci zatrzymali już złodziei. Rowery ukradło trzech młodych mężczyzn. Po zatrzymaniu przyznali się do winy. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny. Dwóch pełnoletnich złodziei poddało się karze dobrowolnie.
Policjanci w Komendy Miejskiej Policji w Łomży przygotowali też kilka rad dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą.
Roweru, oczywiście, nie warto zostawiać na ulicy, przed sklepem itp, bez zabezpieczenia. Okazuje się jednak, że najlepszym zabezpieczeniem jest blokada typu U-lock (w kształcie litery "U"). Jej rozpięcie zajmuje kilka minut- dzięki temu złodziej rezygnuje z łupu.
Jeśli musimy zostawić rower np. przed wejściem do sklepu, warto postawić go tak, by był objęty monitoringiem założonym na zewnątrz sklepu.
Policjanci radzą też, by mieć zdjęcie swojego pojazdu- wtedy w razie kradzieży łatwo udowodnić, że należał do nas, a policja może szybciej go znaleźć.
Na komendzie można też swój jednoślad oznaczyć specjalnym znakiem, niewidocznym gołym okiem. Dzięki temu łatwiej udowodnić, że rower został ukradziony i zwrócić go właścicielowi.