Reklama

Lżejsi o 450 ml [FOTO]

11/07/2015 15:39

Trwają wakacyjne akcje oddawania krwi. W ostatnich dniach ambulans RCKiK odwiedził Łomżę. Mobilny punkt krwiodawstwa stanął przy Piwiarni Warka i na Starym Rynku. W sumie w przeciągu dwóch dni krew oddało 34 osób, czyli ponad 15 litrów.

- Krew oddaję od 10 lat. Wtedy zachęcił mnie do tego kolega – mówi pan Tomasz. – Oddawanie kawałka siebie daje mi dużo radości. Chciałbym zachęcić wszystkich do tego, bo można pomóc innym.

Jak co roku rośnie zapotrzebowanie na krew. Aktualnie dane ze strony RCKiK w Białymstoku nie są alarmujące, jednak jest zapotrzebowanie na wszystkie grupy krwi poza AB Rh+, która jest wciąż w zapasie. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebna komuś krew. Aby jej nie zabrakło wystarczy oddać, w punkcie krwiodawstwa znajdującym się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży lub przyjść do specjalnego ambulansu, 450 ml. Żeby móc to zrobić wystarczy wypełnić specjalny formularz, zarejestrować się, zbadać poziom hemoglobiny i odbyć rozmowę z lekarzem.

Reklama

Najbliższa możliwość oddania krwi w naszym mieście już 19 lipca przy kościele św. Brunona między 9 a 14.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości