Reklama

Mali lekkoatleci odwiedzili stadion- FOTO

14/09/2012 06:32

Zwiedzanie trybuny krytej, skok w dal i bieg na 200 metrów- pierwsza grupa łomżyńskich przedszkolaków zwiedziła już stadion miejski. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na wycieczkę po obiekcie zaprasza kolejne przedszkola.

Sezon drzwi otwartych pod nazwą "Lekkoatletyczne przedszkolaki" zainicjowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży.

W programie było zwiedzanie trybuny krytej i możliwość posiedzenia na miejscach dla VIP-ów.

- Dzieci przeszły na rozbieg do skoku w dal, gdzie poznały zasady oraz technikę tej konkurencji, po czym każde z nich mogło spróbować swoich sił. Drugim przystankiem była rzutnia do pchnięcia kulą, w tym miejscu dzieci dowiedziały się czym różni się rzut od pchnięcia, a także jakie są wagi kuli oraz jak wygląda prawidłowe pchnięcie. Następnie przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w rzucie piłeczką palantową, a także zapoznać się z oszczepem i rozbiegiem do rzutu tym przyrządem- przekazuje MOSiR.

Reklama

Na najmłodszych czekał też rzut próbny dyskiem. Cała grupa przebiegła też 200 metrów na bieżni. Dzieci zwiedziły salę, w której odbywają się rozgrywki brydża sportowego, serwerownię, centrum dowodzenia, pokój spikera oraz szatnię zawodników.

Miejski stadion czeka na kolejne grupy przedszkolaków. Sezon drzwi otwartych dopiero się rozpoczął.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości