Reklama

Mamy pierwszy rekord Łomży w pływaniu [VIDEO + FOTO]

23/03/2014 22:43

- Fantastyczna impreza, wspaniały pomysł - prześcigali się w pochwałach uczestnicy i kibice pierwszego łomżyńskiego maratonu pływackiego. W ciągu 24 godzin, od południa w sobotę do tej samej pory w niedzielę, prawie 500 osób przepłynęło ponad 1100 kilometrów. Niektórzy wchodzili do wody po kilka razy, a rekordzista pokonał w ten sposób w ciągu 13 godzin imponujący dystans ponad 30 kilometrów!

Pływacki maraton przyciągnął na Pływalnię Miejską Nr 2 w Łomży prawdziwe tłumy. Nie grał roli ani wiek, ani umiejętności. Każdy pływał jak potrafił i tyle - ile mógł. Prawdziwą furorę zrobił najmłodszy uczestnik imprezy Seweryn Wałkuski.

- Seweryn ma dwa latka i cztery miesiące, a pływa od jesieni ubiegłego roku - tłumaczy tata malca. - Dziś zrobiliśmy dwie długości basenu dla dzieci, bo przedszkolaki pływały szybciej i nie chcieliśmy im przeszkadzać, ale zwykle robimy po 10 długości.

Z kolei najstarszym zawodnikiem był 86-letni Anatoliusz Jastrzębski. Z tego widać, że pływanie jest dobre w każdym wieku i pozytywnie wpływa na zdrowie. Uświadomienie tego było zapewne jednym z celów organizatorów maratonu czyli Fundacji Czas Lokalny i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tym oficjalnym celem było jednak pokonanie jak największego dystansu w ciągu 24 godzin. Okazało się, że w ciągu doby 471 uczestników przepłynęło 1162 kilometry i 213 metrów i jest to pierwszy w historii rekord Łomży. Dodajmy, że podwójny rekord - frekwencji i dystansu. Czy obie te wielkości zostaną pobite w przyszłym roku? Tego nie wiemy ale, jak zapowiada w naszym materiale video wiceprezydent Łomży Mirosława Kluczek, taka szansa będzie, bo impreza warta jest kontynuacji.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości