Reklama

Manewry medyczne strażaków w Czerwonym Borze [FOTO]

19/06/2018 07:39

Przez dwa weekendowe dni w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze odbywały się VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego. Wzięło w nich udział 96 osób, czyli 32 trzyosobowe drużyny z całego województwa, w tym 15 drużyn Państwowej Straży Pożarnej oraz 17 z Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej oraz jedna drużyna z Lasów Państwowych.

Manewry zostały organizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów i Stowarzyszeniem STRAŻAK. Ponadto czynnie w organizację włączyła się Grupa Ratownicza Nadzieja oraz gospodarz terenu - Komenda Powiatowa PSP w Zambrowie.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonywali liczne, skomplikowane zadania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, przez cały czas podlegając ocenie ekspertów z dziedziny ratownictwa medycznego.

- Oprócz ćwiczeń praktycznych odbyły się także warsztaty szkoleniowe podnoszące niezbędną wiedzę teoretyczną - mówi kpt. mgr Artur Bernaziuk Koordynator Ratownictwa Medycznego i Wodnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku

Do niedzielnego zdarzenia, kiedy przeprowadzono symulację wypadku masowego z udziałem autobusu, zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz jeden ambulans z Grupy Ratowniczej Nadzieja. W działaniach, pod koordynacją ratownika medycznego z WSPR w Łomży brało udział łącznie 55 ratowników KPP z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 18 ratowników KPP z Państwowej Straży Pożarnej, 6 ratowników medycznych z WSPR w Łomży, 3 ratowników medycznych z GR Nadzieja oraz 5 funkcjonariuszy Służby Więziennej z ZK w Czerwonym Borze.

- Dla uczestników przygotowaliśmy jedną z konkurencję, którą zawodnicy musieli zaliczyć w pierwszym dniu. Był to pozowany wypadek karetki. Drugiego dnia wystąpiliśmy jako zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego w inscenizowanym wypadu autokaru -mówi zastępca koordynatora GR Nadzieja rat. med. Jakub Brzeziak

VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego są przedsięwzięciem cyklicznym przynoszącym znakomite efekty w zakresie sprawdzenia i doskonalenia możliwości potencjału ratowniczego podczas realizacji procedur w obszarze ratownictwa medycznego w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości