Marek Komorowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego, zastąpi na karcie do głosowania Kornela Morawieckiego.
Z informacji PAP wynika, że PiS na nowego kandydata zgłosi Marka Komorowskiego, wiceprzewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego i przewodniczącego klubu PiS w sejmiku.
To możliwe, gdyż w przypadku śmierci kandydata na senatora stosowne zgłoszenie dokonywane jest najpóźniej w 15 dniu przed dniem wyborów. Termin ten minął w sobotę 28 września, ale przypadał w dzień wolny od pracy. Za upływ terminu przyjmuje się kolejny dzień pracujący, czyli poniedziałek 30 września, a godzina mija z zakończeniem pracy przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.
Przypomnijmy, ubiegający się o mandat senatora z naszego okręgu Kornel Morawiecki zmarł dzisiaj w wieku 78 lat. W wyborach parlamentarnych Kornel Morawiecki kandydował na senatora z listy PiS w okręgu nr 59, obejmującym powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Pierwotnie kandydatów w naszym okręgu było czterech. Przed śmiercią Kornela Morawieckiego zmarł również Andrzej Chmielewski, działacz Samoobrony
Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Informacje PAP wskazują na to, że będziemy wybierać pomiędzy trzema kandydatami.