Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dziś w Belwederze odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności lokalnej.
Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.
– Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja, by podziękować wszystkim Państwu za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców, dla Rzeczypospolitej – podkreślał Andrzej Duda.
Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska została odznaczona za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.
- Dziś Dzień Samorządu Terytorialnego - dla mnie bardzo wyjątkowy. Swoim Koleżankom i Kolegom dziękuję oraz życzę wytrwałości, świetnych pomysłów i ich realizacji- napisała w media społecznościowych Maria Dziekońska.
Dziekońska wcześniej pracowała w urzędzie gminy w Piątnicy. Była sekretarzem gminy i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
