Reklama

Marika i Panny Wyklęte zaśpiewały w Łomży [VIDEO i FOTO]

12/11/2015 09:01

Marta "Marika" Kosakowska, choć na równych prawach z innymi wokalistkami bierze udział w projekcie "Panny Wyklęte – Wygnane", wczoraj została potraktowana jak gwiazda. Koncert z okazji Święta Niepodległości, na który wejściówek zabrakło już po kilku godzinach, był też okazją do wręczenia tytułów Honorowego Obywatela Miasta Łomża.

Jednym z elementów łomżyńskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości był koncert „Panny Wyklęte – Wygnane", który odbył się w sali Filharmonii Kameralnej. Zainteresowanie bezpłatnym wejściówkami na niego było tak duże, iż Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zdecydował się podjąć działania, aby latem odbył się on ponownie w naszym mieście, tym razem w plenerze dla wszystkich zainteresowanych. Koncert stał się również doskonałą okazją do wręczenia tytułów Honorowego Obywatela Miasta Łomża dwóm zasłużonym dla Łomży kombatantom: Mieczysławowi Bruszewskiemu i Jerzemu Smurzyńskiemu.

Po wręczeniu aktów nadania tytułów Honorowego Obywatela na scenie pojawili się muzycy Maleo Reggae Rockers, którzy wspólnie z wokalistkami: Anią Rusowicz, Moniką Borzym, Mariką, Marceliną, Kasią Malejonek i zespołem DZIEWCZYNY tworzą projekt „Panny Wyklęte – Wygnane". Projekt ten to muzyczno-historyczna podróż, która przybliża losy Żołnierzy Wyklętych i Żołnierzy Tułaczy, tematy zesłań, dziesiątkowania rodzin głodem, zimnem i chorobami, tematy walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską oraz zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae, a wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystek. Ze szczególnie ciepłym przyjęciem łomżyńskiej publiczności spotkała się Marika, która z pochodzenia jest łomżynianką.

Reklama

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji video, w której znajdziecie... Sprawdźcie sami!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości