Były wójt Gminy Wizna Mariusz Soliwoda, został wybrany na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. Według naszych informacji pracę ma zacząć od najbliższego poniedziałku.
Wczoraj Zarząd Powiatu Łomżyńskiego podjął uchwałę o powołaniu Mariusza Soliwody na to stanowisko. Wcześniej odbył się konkurs na to stanowisko, a Soliwoda zmierzył się z kilkoma kontrkandydatami. Komisji konkursowej przewodniczyła wicestarosta łomżyński Anna Gawrych. Soliwoda spełnił wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o konkursie. Wcześniej stanowisko to piastował Wojciech Borzuchowski.
Warto przypomnieć, że w kwietniu Mariusz Soliwoda przegrał w drugiej turze wybory na wójta w Gminie Wizna. Nowym wójtem został 37-letni Artur Szulc, który zdobył 980 głosów, podczas gdy Soliwoda otrzymał 851 głosów. Przegrana była niewielka, ale jak widać, Soliwoda szybko znalazł nowe wyzwanie zawodowe.