Reklama

Marszałek Schetyna wsparł kandydaturę Borysewicza! WIDEORELACJA + FOTO

22/09/2011 19:21

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna gościł dziś w Łomży. Swoją obecnością wsparł kandydaturę Macieja Borysewicz do Sejmu i Adama Sieńko do Senatu. Poparcia kandydatowi Platformy Obywatelskiej z Łomży udzielił też poseł Robert Tyszkiewicz i członek zarządu woj. podlaskiego Jacek Piorunek. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób.

- Osób tu zgromadzonych nie trzeba przekonywać do głosowania. Trzeba jednak zmobilizować się i przekonać tych niezdecydowanych. Tak rozumiem swoją wizytę tutaj- tłumaczył marszałek Grzegorz Schetyna. W późniejszej rozmowie z dziennikarzami dodał zaś, że Macieja Borysewicza zna osobiście.

Zaproszeni na konwencję wyborczą działacze Platformy podkreślali, że Borysewicz ma bogate jak na swój wiek doświadczenie samorządowe.

- Ma też kilka z cech marszałka Schetyny... Np. konsekwencję działania. Tak jak Schetyna, który pół nocy w Sejmie potrafił pracować nad ustawami, tak i Maciek Borysewicz nie spocznie, dopóki nie załatwi danej sprawy- przekonywał członek zarządu Jacek Piorunek.

Reklama

Borysewicz żartował, że konwencja wyborcza to jedyny dzień, kiedy może usłyszeć o sobie tyle dobrych rzeczy.

- Wiem już dziś, że warto było wystartować. Bez względu na wynik- bo nasza Łomża to nasze sprawy!- podsumował przewodniczący łomżyńskiej Platformy.

W drugiej części spotkania marszałek Grzegorz Schetyna odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Na pytanie, co "na pierwszy rzut oka" zauważył przy wjeździe do Łomży, odparł:

- Dużo nowych bloków, dużo kościołów i duże korki przy wjeździe, co oznacza, że w mieście jest problem z tranzytem.

Reklama

Schetyna przekonywał, że wygrane przez PO wybory oznaczałyby inwestycje w tranzyt, a priorytetem byłby program "Rozwój Polski Wschodniej", zacierający różnice między Podlasiem, a zachodnią częścią kraju.

- Liczę na 50 proc. zdobytych mandatów: siedem, może sześć i pół... Gdyby wybory w okręgu wygrali obaj panowie (Maciej Borysewicz do Sejmu i Adam Sieńko do Senatu- przyp. red.), gwarantowałoby to skuteczne pozyskiwanie środków na inwestycje i zgodną współpracę- dodał marszałek.

Grzegorz Schetyna do Łomży zawitał podczas trasy objazdowej po woj. podlaskim. Przed południem odwiedził m.in. Suwałki i Augustów.

Reklama

Konwencja wyborcza Macieja Borysewicza odbyła się w restauracji Amadeus. Oprócz marszałka Schetyny i czołowych polityków podlaskiej PO, w spotkaniu wzięli udział miejscy radni: Zbigniew Lipski i Ireneusz Cieślik, radni poprzedniej kadencji: Krzysztof Sychowicz i Jarosław Kozłowski i ok. stu mieszkańców miasta.


Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości