83,6 proc. maturzystów z województwa podlaskiego zdało maturę - wynika ze wstępnych informacji OKE w Łomży. Dużo lepiej niż w technikach egzamin poszedł w liceach ogólnokształcących. W Łomży maturę zdało 83 proc. absolwentów, a w kraju ogółem 80,5 proc.
Łącznie do wszystkich egzaminów obowiązkowych w województwie podlaskim przystąpiło 8282 zdających (5 370 - liceum, 2912 - technikum). Egzamin zdało 6920 osób, czyli 83,6 proc. wszystkich zdających. W przypadku liceów maturę z głowy ma 89,0 proc absolwentów, a techników - 73,5 proc. Więcej niż z jednego przedmiotu nie zdały 423 osoby (5,1 proc. wszystkich), czyli 205 osób z liceów i 218 z techników (odpowiednio 3,8 i 7,5 proc.)
W Łomży do wszystkich egzaminów obowiązkowych przystąpiło 1086 osób, a egzamin zdało z wynikiem pozytywnym 83 proc. z nich. Spośród 727 absolwentów liceów maturę zdało 87 proc., a spośród 359 absolwentów techników 74 proc.
Największy odsetek powiatowych sukcesów odnotowano ogółem w powiecie wysokomazowieckim - tam "sukcesem" maturę zakończyło 90 proc. zdających. W Białymstoku było to 88 proc, a w Suwałkach tak jak w Łomży, czyli 83 proc. Najsłabszy powiatowy odsetek sukcesów odnotowano w powiecie suwalskim - zaledwie 47 proc. Do egzaminu przystąpiło tam jednak tylko 15 absolwentów. W powiecie łomżyńskim były to 22 osoby, które osiągnęły zaledwie pięćdziesięcioprocentowy sukces.
Szczegóły znajdują się w informacjach OKE