Dziewięć pucharów i medali przywieźli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z czwartego turnieju Mazovia Cup. Karatecy osiągnęli świetne wyniki, a trenerzy są przekonani, że w klasyfikacji drużynowej mogliby zajść jeszcze wyżej, w reprezentacji zabrakło jednak kilku gwiazd klubu, walczących w innych zawodach.
Na IKO Mazovia Cup, rozgrywany w Józefowie pod Warszawą, Łomżyński Klub Karate wystawił czternastu zawodników. Dziewięciu powróciło do Łomży z pucharami i medalami przyznanymi za miejsca na podium.
- Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Marlena Łukian w kategorii Kumite (walki) Seniorki do 60 kg, Magdalena Zubrycka w kategorii Kumite Kadetki do 50 kg oraz Kacper Łepkowski w kategorii Kumite Kadeci do 45 kg- wylicza Marek Czech, instruktor ŁKK.
Drugie miejsca zajęli: Klaudia Lanczewska Kata (układy) Kobiet, Stanisław Długozima w kategorii Kumite Oldboy Pierwszy Krok do 80 kg, Wiktor Kacprzyk w kategorii Kumite Dzieci do 30 kg oraz Mateusz Długozima w kategorii Dzieci Młodsze do 35 kg.
Na najniższym szczeblu podium stanęli: Wiktor Jezusek w Kumite Dzieci powyżej 45 kg, Nikola Trzcińska w Kumite Kadetek powyżej 50 kg oraz Wiktoria Korytkowska w Kumite Młodziczek do 50 kg.
W klasyfikacji drużynowej, łomżyńscy karatecy zajęli czwarte miejsce, wyprzedzając liczniej reprezentowane kluby.
Zdaniem trenerów, wynik mógłby być jeszcze lepszy gdyby nie fakt, że na Mazovia Cup zabrakło części najlepszych zawodników (m. in. utytułowanej Karoliny Mroczkowskiej), tydzień wcześniej reprezentujących klub na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego.
W czwartej edycji Mazovia Cup walczyło w sumie 368 zawodników z 34 klubów z Polski i Litwy.