Reklama

MDK-DŚT na Ogólnopolskiej Giełdzie Pomysłów

16/10/2020 10:10

Wirtualna działalność łomżyńskiego Domu Kultury w okresie kwarantanny została zaprezentowana na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów jako jedna z trzydziestu wybranych z całego kraju dobrych praktyk. 

Tegoroczna edycja konferencji, prezentującej najciekawsze działania w obszarze kultury, została zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury pod hasłem „Animacja w sieci”. MDK-DŚT jako jedyna instytucja kultury z województwa podlaskiego znalazła się pośród zakwalifikowanych do prezentacji podczas dwudniowej konferencji. 

- Spotkanie ludzi kultury w cieniu pandemii również dawało wiele inspiracji – podsumowuje Krzysztof Zemło, dyrektor MDK-DŚT. – Najciekawszą wydał mi się „Wideopamiętnik z czasów kwarantanny” Fundacji Inicjatyw Twórczych Fordewind – jedno z działań łączących ze sobą wiele sposobów komunikacji online, budowanie związków, społeczności, wreszcie współtworzenie jednego dzieła.

Reklama

„MDK-DŚT. Pełna kultura w domu” to akcja, która powstała w wyniku zawieszenia imprez i edukacji kulturalnej. Przez 61 dni codziennie pracownicy instytucji przedstawiali wyselekcjonowane propozycje najbardziej wartościowych wydarzeń kulturalnych w sieci.  Zaplanowane wernisaże, warsztaty i zajęcia były realizowane online. Instruktorzy nagrywali filmy z zajęciami, ale też uczestnicy zajęć przygotowywali nagrania video swoich osiągnięć – piosenek czy etiud filmowych i dzieli się nimi w mediach społecznościowych. Wirtualnie spotykali się jurorzy konkursu poetyckiego i online odbywało się jego rozstrzygnięcie. „Pełna kultura w domu” dotarła do 95509 odbiorców. Wczoraj została zaprezentowana w sesji posterowej podczas ogólnopolskiej konferencji NCK. Oczywiście – również wirtualnie!.

Źródło: MDK-DŚT

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości