Reklama

MDK-DŚT zaprasza na spektakl "Bagnet na broń"

14/11/2023 10:47
LIS15

godz: 19:00

Spektakl "Bagnet na broń" w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej to inscenizacja wierszy Baczyńskiego, Broniewskiego, Tuwima, Wierzyńskiego, Gajcego, Słonimskiego, Balińskiego, Różewicza, o tematyce wojennej nawiązujące do II Wojny Światowej. Spektakl inspirowany jest opowieściami Pani Jadwigi Swaczyny, która jako dziecko przeżyła okupację niemiecką w Warszawie. Na scenie zobaczymy ludzi żyjących na gruzach miasta, szukających dla siebie miejsca, nadziei, miłości, pieniędzy, czy spokoju. Każda postać ma swoją chwilę.

W inscenizacji usłyszymy m.in.: "Śpiew murów", "Ocalony", "Z głową na karabinie", "Do prostego człowieka", "Elegia o chłopcu polskim", "Bagnet na broń", czy "Alarm".
 

Reżyseria:
Rafał Swaczyna

Obsada:
Ada Bagińska 
Anna Rogińska 
Ewelina Wiśniewska 
Izabela Czerwińska 
Jakub Sadowski 
Kamila Puczel 
Magda Głębocka 
Otylia Boroń 
Roksana Zubrzycka 
Szymon Głodkowski 
Wiktoria Mandziuk

Data: 15 listopada 2023 / środa
Godzina: 19.00 
Miejsce: Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Wstęp wolny

Reklama

źródło: MDK-DŚT

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości