Reklama

Mechaniak pod patronatem Scanii? Porozumienie z Södertälje podpisane

31/05/2011 06:31

- Nie znalazłem zbyt mocnych dowodów na współpracę między Łomżą, a jej miastem partnerskim w Szwecji, Södertälje- mówi prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Dlatego podczas mojej pierwszej wizyty w tym mieście zostało podpisane Porozumienie o współpracy partnerskiej- poinformował prezydent podczas konferencji prasowej.

Współpraca między oboma miastami ma odbywać się "bez obciążania podatników", czyli opierać się na korzystaniu z funduszy zewnętrznych.

Porozumienie podpisane 25. maja w Södertälje przewiduje, że oba miasta podejmą współpracę w zakresie szkolnictwa, wymiany młodzieży, kultury, sportu, promocji turystycznej i gospodarczej i ochrony środowiska.

- Poprosiłem, by szczególnym patronatem mógł być objęty Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży- poinformował prezydent Czerniawski. - Uczniowie tej szkoły mogliby odbywać praktyki w siedzibie Scanii (która ma swoją fabrykę w mieście Södertälje- przyp. red.). Z czasem możliwa byłaby też praca absolwentów "mechaniaka" w tej firmie- dodał.

Reklama

Współpraca między Łomżą a Södertälje miałaby być też związana z przekazywaniem doświadczeń w zarządzaniu miastem metodą "Lean", która, jak wyjaśniał prezydent Czerniawski, polega na "pracowaniu przy otwartej kurtynie" i stworzeniu sytuacji, w której każdy pracownik, niezależnie od szczebla, może wytknąć błędy i zaproponować lepsze rozwiązania problemu, nad którym pracuje.

W najbliższym czasie współpraca z miastem partnerskim ma zaś zaowocować wymianą kulturalną. Do Szwecji pojedzie m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Łomża", Teatr Lalki i Aktora oraz łomżyńska Filharmonia Kameralna.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości