Zaplanowane na dzisiaj spotkanie pomiędzy Olimpią Zambrów a ŁKS 1926 Łomża nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Z wnioskiem o przełożenie meczu wystąpił do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. Powodem jest konieczność zabezpieczenia przez policję w tym czasie wielu innych wydarzeń organizowanych z okazji Święta Niepodległości.
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przełożył spotkanie pomiędzy Olimpią Zambrów a ŁKS 1926 Łomża, które pierwotnie miało zostać rozegrane 10 listopada. Mecz odbędzie się za 2 tygodnie - 24 listopada o godz. 12.00.
Z uwagi na wymuszoną przerwę w rozgrywkach, drużyna ŁKS 1926 Łomża trenowała w piątek i sobotę nieco intensywniej.
- Szukaliśmy sparingpartnera, niestety nie udało się nikogo znaleźć - mówi trener Robert Speichler.
O przełożenie spotkania z uwagi na konieczność zabezpieczenia innych wydarzeń organizowanych z okazji Święta Niepodległości wystąpił do Mazowieckiego ZPN Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.
Złożenie wniosku przez Komendanta ma również związek z plagą zwolnień lekarskich wśród policjantów, którzy mimo zmniejszonego stanu osobowego w jednostkach muszą realizować swoje zadania polegające na zapewnieniu porządku i zabezpieczeniu zgromadzeń zwoływanych z okazji 11 listopada. W tym roku święto obchodzone jest w sposób szczególny z uwagi na przypadającą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.