W miniony weekend łomżyński Park Wodny był areną zmagań najmłodszych pływaków z roczników 2010 i 2011. Rywalizacja odbyła się w ramach Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10-11 lat w Pływaniu.
Młodzi zawodnicy UKS Butterfly zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej zarówno 10-cio, jak i 11-to latków. W młodszej kategorii zwyciężył klub Marlin Mława, a w starszej Jagiellonia Swim Białystok. Indywidualnie łomżyński klub zdobył 14 medali, zaś w rywalizacji sztafet - 4. Kornelia Szerszun (11 lat) i Paweł Mitter (11 lat) zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich dziewcząt i chłopców ze swojego rocznika startujących w imprezie (suma wszystkich startów). Kajetan Balkiewicz(11 lat) zajął w tej klasyfikacji III miejsce.
Zawody tej rangi są pierwszym sprawdzianem dla najmłodszej kategorii licencjonowanych zawodników zrzeszonych w klubach pływackich w całej Polsce. Wszystkie konkurencje rozgrywane są w oparciu o te samereguły. Chłopcy i dziewczynki rywalizują na dystansach:
W imprezie, której współorganizatorami byli m.in. Miasto Łomża i Podlaski Okręgowy Związek Pływacki medalistami łomżyńskiego UKS Butterfly zostali:
kategoria - 10 lat
kategoria - 11 lat
W wyścigach sztafetowych 11-latków::
Młodzi łomżyniacy na co dzień trenują pod opieką trenerów: Katarzyny Aleksandrowicz, Jarosława Szeremeta, Tomasza Drozdowskiego i BartoszaKutnego.
Jak podkreśla Jarosław Szeremet - prezes łomżyńskiego klubu:
„Po raz ostatni Łomża była gospodarzem tej rangi zawodów 9 lat temu. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Prezydenta Miasta, Podlaskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz miejscowego MOSiRu udało się zorganizować pływacką imprezę. Dzieci miały okazję „poczuć” prawdziwą rywalizację, gdyż oprawa zawodów nie różniła się znacząco od tych, rozgrywanych na wyższym poziomie zaawansowania, a nawet rywalizacji seniorskiej. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dzięki organizacji tego typu imprezy w Łomży propagujemy pływanie wśród dzieci i młodzieży z naszego miasta i pokazujemy stale rosnącą popularność tej dyscypliny. Liczymy na to, iż z roku na rok takich imprez będzie coraz więcej, gdyż Łomża powoli staje się ważnym punktem na mapie pływackiej naszego regionu”
Reklama
Przy okazji rywalizacji 10,11 - latków, rozegrano zawody dla najmłodszych pływaków z naszego klubu (rocznik 2013), w których udział wzięło łącznie 26 zawodników. Pomimo młodego wieku, w większości były to dzieci trenujące w UKS Butterfly od co najmniej 2 lat. W pierwszym dniu zawodów do przepłynięcia mieli dystans 25 m, w stylach: dowolnym i grzbietowym. W drugim rywalizowali, w tych samych konkurencjach, ale na dystansie dwukrotnie dłuższym - 50 m. Celem startów, było zapoznanie wyróżniających się 9-latków z zasadami rywalizacji tej rangi zawodów. Już za rok staną, przecież do „poważnej” rywalizacji sportowej. Uzyskane przez nich wyniki były znakomite iz pewnością pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mimo olbrzymiego stresu, wszyscy młodzi zawodnicy ustanowili nowe wspaniałe rekordy życiowe. Najważniejsza jednak były dobra zabawa i wzajemny doping w duchu fairplay.
Źródło: nadesłane