Reklama

Metropolita białostocki apeluje o przestrzeganie obostrzeń i szczepienia

30/10/2021 10:59

Czwarta fala koronawirusa rozpędza się. Widać to m.in. w naszym regionie. Dlatego metropolita białostocki abp Józef Guzdek wystosował apel do wiernych i kapłanów.

Województwo podlaskie to jeden z regionów z najwyższą dzienną liczbą zakażeń COVID-19. Dlatego metropolita białostocki abp Józef Guzdek apeluje do wiernych o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Zachęca też do szczepień.

"W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w naszym regionie, zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, a zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, dezynfekcji rąk i zachowanie należnego dystansu społecznego.

Reklama

W łączności z apelem Ojca Świętego, Konferencji Episkopatu Polski, zachęcam również do przyjęcia szczepień przeciwko wirusowi COVID, gdyż na dzień dzisiejszy, tylko tak możemy ocalić zdrowie i życie wielu osób" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji białostockiej.

Metropolita białostocki we wspomnianym komunikacie zwrócił się także do kapłanów:

"W sposób szczególny zwracam się do moich Kapłanów. Dziękuję im za dotychczasową posługę i apeluję o konsekwentne przestrzeganie zaleceń sanitarnych w miejscach sprawowania kultu, o umożliwienie wiernym wszystkiego, co wiązałoby się z bezpiecznym sprawowaniem sakramentu pokuty oraz przyjęciem przez nich Komunii św. do ust lub na rękę, wedle ich życzenia."

Reklama

Fot. ks. Konrad Węcławski/Archibial.pl

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości