Wtorkowy poranek upłynął w Łomży i regionie łomżyńskim pod znakiem gęstych mgieł, które utrudniały widoczność i poruszanie się po drogach. Zjawisko nadal miejscami się utrzymuje – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.
Według najnowszego komunikatu IMGW w naszym rejonie nadal utrzymują sie gęste mgły ograniczające widzialność do 100-500 m. W ciągu najbliższych 2-3 godzin widzialność powinna sie poprawiać do 2-4 km.
Osoby podróżujące po Łomży, regionie łomżyńskim, a także powiatach: bielskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim, zambrowskim powinny zachować szczególną ostrożność – ograniczyć prędkość, włączyć światła przeciwmgielne i utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami.
Jedna z Czytelniczek przesłała do naszej redakcji film oraz zdjęcia spowitych mgłą okolic Jedwabnego. Zapraszamy do ich obejrzenia.