Reklama

W lesie szukasz schronienia przed upałem? Łomżyńscy leśnicy z ważnym apelem

26/06/2026 09:51

Rozpoczynają się wakacje, a jedną z form spędzania wolnego czasu może być wycieczka do lasu. Nadleśnictwo Łomża przypomina o tym, jak zachowywać się w lesie, aby nie narazić siebie i przyrody na niebezpieczeństwo.

Głównym zagrożeniem w lesie w okresie letnim są pożary. W polskich lasach jest sucho. Końcówka czerwca zapowiada się na upalną, a deszczu w prognozach na najbliższe dni nie widać. Dlatego leśnicy apelują do wszystkich korzystających z uroków leśnych wycieczek, aby nie rozpalać ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami. Nie wolno też wyrzucać niedopałków papierosów, ani nie wjeżdżać samochodem w miejsca, gdzie sucha roślinność może zetknąć się z gorącym układem wydechowym.

Obecnie w lasach powiatu łomżyńskiego mapy wskazują na średnie zagrożenie pożarowe w lasach, jednak temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza mogą to zmienić.

Reklama

Leśnicy przypominają także, aby dzwonić pod numer 112, gdy tylko zobaczymy w lesie dym lub ogień.

Źródło: Nadleśnictwo Łomża Aktualizacja: 26/06/2026 09:52
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama