30 tys. złotych przeznaczyło miasto na sfinansowanie obchodów 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Łomży. Poinformowała o tym wiceprezydent Mirosława Kluczek podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej programowi obchodów rocznicowych.
Blisko miesięczne uroczystości rocznicowe miasto zorganizowało we współpracy z kurią diecezjalną. Rozpoczął je urodzinowy koncert "Przychodzimy do ciebie".
Kolejne wydarzenia zaplanowane są na sobotę, 4. czerwca. Łomżyniacy będą mogli wziąć udział w kongresie poświęconym nauczaniu Jana Pawła II w kwestii patriotyzmu. Tego dnia odbędą się też dwa koncerty: Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej i zespołu Gospel Rain.
Z okazji dwudziestej rocznicy pielgrzymki papieża do Łomży, ratusz chce zorganizować wystawę dokumentującą ten czas. Dlatego wszyscy, którzy mają zdjęcia ze spotkania z Janem Pawłem II, mogą je udostępnić, przesyłając w formie elektronicznej na adres Urzędu Miasta.
Obchody rocznicy pielgrzymki potrwają w Łomży do 16. czerwca.