Reklama

Miasto dołożyło do 20. rocznicy pielgrzymki

20/05/2011 06:00

30 tys. złotych przeznaczyło miasto na sfinansowanie obchodów 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Łomży. Poinformowała o tym wiceprezydent Mirosława Kluczek podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej programowi obchodów rocznicowych.

Blisko miesięczne uroczystości rocznicowe miasto zorganizowało we współpracy z kurią diecezjalną. Rozpoczął je urodzinowy koncert "Przychodzimy do ciebie".

Kolejne wydarzenia zaplanowane są na sobotę, 4. czerwca. Łomżyniacy będą mogli wziąć udział w kongresie poświęconym nauczaniu Jana Pawła II w kwestii patriotyzmu. Tego dnia odbędą się też dwa koncerty: Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej i zespołu Gospel Rain.

Z okazji dwudziestej rocznicy pielgrzymki papieża do Łomży, ratusz chce zorganizować wystawę dokumentującą ten czas. Dlatego wszyscy, którzy mają zdjęcia ze spotkania z Janem Pawłem II, mogą je udostępnić, przesyłając w formie elektronicznej na adres Urzędu Miasta.

Reklama

Obchody rocznicy pielgrzymki potrwają w Łomży do 16. czerwca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości