Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wręczył czek miastu Łomża w kwocie 30 tys. zł na realizację projektu "Kulturalna integracja 60+". Wniosek o przyznane dofinansowanie został przygotowany przez samorząd łomżyński, a także przez łomżyńską radę seniorów.
"Kulturalna integracja 60+" to projekt, którego głównym celem jest poprawa życia osób starszych pod względem życia kulturalnego i integracji społecznej. Dzięki tej inicjatywie, łomżyńscy seniorzy będą mogli liczyć na różnego rodzaju formy spędzania wolnego czasu, a także na kontakt z pozostałymi mieszkańcami miasta.
- Złożony przez nas wniosek obejmuje zakup 600 biletów na 7 koncertów łomżyńskich filharmoników, ale też wyjazd na Obywatelski Parlament Seniorów oraz organizację trzech spotkań szkoleniowo – integracyjnych dla członków Łomżyńskiej Rady Seniorów z radami seniorów z innych miejscowości. Łącznie z projektu skorzysta około 400 mieszkańców Łomży powyżej 60. roku życia – przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski, podkreślając jednocześnie aktywność i zaangażowanie członków Łomżyńskiej Rady Seniorów oraz dziękując marszałkowi Arturowi Kosickiemu za przyznane wsparcie - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.
źródło: Urząd Miejski w Łomży
zdj. główne: Urząd Miejski w Łomży