Zakończyły się rozgrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża w sezonie 2022/23. W weekend zawodnicy odebrali medale i nagrody.
W Łomży działają dwa poziomy Miejskiej Ligi Piłki Nożnej. W minionym sezonie 19 amatorskich drużyn rozegrało 154 spotkania, a piłka so siatki wpadła aż 1012 razy
- Rozgrywki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, również kibiców jest wielu. Cieszy to nas i pokazuje, że warto taką ligę organizować. Na pewno jest to działanie promujące sport, ruch, a także pewnego rodzaju działanie profilaktyczne – odciągamy od różnego rodzaju używek – mówi dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski.
W niedzielę na boisku przy ul. Katyńskiej odbyło się oficjalne zakończenie sezonu. Wydarzenie było okazją do uhonorowanie najlepszych drużyn i zawodników.
Tytuł mistrzowski powędrował do Dobroplastu. Po raz pierwszy w historii I ligi, mistrz sezon zakończył z kompletem możliwych do uzyskania punktów. Drugie miejsce należy do ustępującego mistrza - Uniglass-u. Zawodnicy tej drużyny, pokonani z boiska schodzili tylko trzykrotnie. Trzecią lokatę, wywalczyli zawodnicy Elmax Dachy Super Team, którzy w ostatnim spotkaniu sezonu wyprzedzili w tabeli KS Biel Jeziorko.
W II lidze, z nieco mniej pokaźnym dorobkiem punktowym niż lider I ligi, zatriumfowało Los Sicarios. Drugie miejsce na podium zajęły Młode Orły, natomiast trzecie Drużyna A. Tuż za podium uplasowała się drużyna Dantex-u.
Podczas podsumowania sezonu, wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy obu lig. W II lidze triumfował Damian Chojnowski (Drużyna A). To właśnie do niego powędrowały statuetki za tytuły: króla strzelców (31 bramek/17 spotkań), najlepszego asystenta (19 kluczowych podań/17 spotkań) oraz najlepszego zawodnika (6-krotnie w drużynie tygodnia). Tytuł najlepszego bramkarza powędrował z kolei do Bartosza Kani (Młode Orły).
W najwyższej klasie rozgrywkowej najlepszym bramkarzem został Piórkowski Adrian (Dobroplast), tytułem króla strzelców (po raz trzeci na poziomie MLPN, 27 bramek/16 spotkań) może chwalić się Pardo Michał (Uniglass), natomiast po statuetkę najlepszego asystenta (trzeci sezon z rzędu) sięgnął Kotowski Karol (Uniglass). Tytuł najlepszego zawodnika sezonu zdobył Kurzyna Eryka (Dobroplast), który czterokrotnie wywalczył miejsce w drużynie kolejki.
Wyróżnieni zostali także trzej najlepsi „Typerzy”, którzy poprawnie przewidzieli wyniki największej ilości spotkań w sezonie. Pierwsze miejsce ze 105 prawidłowymi typami zajął Szulc Artur (Wiźniacy), punkt mniej zgromadził Michał Pardo (Uniglass), podium zamknął Wiatrak Damian (Uniglass) z dorobkiem 103 punktów.
Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk Modzelewskiego Andrzeja, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, vouchery upominkowe na obiekty sportowe MOSiR oraz miesięczne karnety na siłownię Best Gym, przy al. Legionów 60B.
Zobaczcie materiał VIDEO