Reklama

Miejska Liga Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Znamy zwycięzców sezonu! [VIDEO i FOTO]

27/06/2023 10:05

​​​​​​​Zakończyły się rozgrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża w sezonie 2022/23. W weekend zawodnicy odebrali medale i nagrody.

W Łomży działają dwa poziomy Miejskiej Ligi Piłki Nożnej. W minionym sezonie 19 amatorskich drużyn rozegrało 154 spotkania, a piłka so siatki wpadła aż 1012 razy

- Rozgrywki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem,  również kibiców jest wielu. Cieszy to nas i pokazuje, że warto taką ligę organizować. Na pewno jest to działanie promujące sport, ruch, a także pewnego rodzaju działanie profilaktyczne – odciągamy od różnego rodzaju używek – mówi dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski.

W niedzielę na boisku przy ul. Katyńskiej odbyło się oficjalne zakończenie sezonu. Wydarzenie było okazją do uhonorowanie najlepszych drużyn i zawodników.

Reklama

Tytuł mistrzowski powędrował do Dobroplastu. Po raz pierwszy w historii I ligi, mistrz sezon zakończył z kompletem możliwych do uzyskania punktów. Drugie miejsce należy do ustępującego mistrza - Uniglass-u. Zawodnicy tej drużyny, pokonani z boiska schodzili tylko trzykrotnie. Trzecią lokatę, wywalczyli zawodnicy Elmax Dachy Super Team, którzy w ostatnim spotkaniu sezonu wyprzedzili w tabeli KS Biel Jeziorko.

W II lidze, z nieco mniej pokaźnym dorobkiem punktowym niż lider I ligi, zatriumfowało Los Sicarios. Drugie miejsce na podium zajęły Młode Orły, natomiast trzecie Drużyna A. Tuż za podium uplasowała się drużyna Dantex-u.

Reklama

Podczas podsumowania sezonu, wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy obu lig. W II lidze triumfował Damian Chojnowski (Drużyna A). To właśnie do niego powędrowały statuetki za tytuły: króla strzelców (31 bramek/17 spotkań), najlepszego asystenta (19 kluczowych podań/17 spotkań) oraz najlepszego zawodnika (6-krotnie w drużynie tygodnia). Tytuł najlepszego bramkarza powędrował z kolei do Bartosza Kani (Młode Orły).

W najwyższej klasie rozgrywkowej najlepszym bramkarzem został Piórkowski Adrian (Dobroplast), tytułem króla strzelców (po raz trzeci na poziomie MLPN, 27 bramek/16 spotkań) może chwalić się Pardo Michał (Uniglass), natomiast po statuetkę najlepszego asystenta (trzeci sezon z rzędu) sięgnął Kotowski Karol (Uniglass). Tytuł najlepszego zawodnika sezonu zdobył Kurzyna Eryka (Dobroplast), który czterokrotnie wywalczył miejsce w drużynie kolejki.

Reklama

Wyróżnieni zostali także trzej najlepsi „Typerzy”, którzy poprawnie przewidzieli wyniki największej ilości spotkań w sezonie. Pierwsze miejsce ze 105 prawidłowymi typami zajął Szulc Artur (Wiźniacy), punkt mniej zgromadził Michał Pardo (Uniglass), podium zamknął Wiatrak Damian (Uniglass) z dorobkiem 103 punktów.

Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk Modzelewskiego Andrzeja, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, vouchery upominkowe na obiekty sportowe MOSiR oraz miesięczne karnety na siłownię Best Gym, przy al. Legionów 60B.

Reklama

Zobaczcie materiał VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości