Reklama

Mieszkańcy Łomży cieszą się z "odmrożenia" szpitala [VIDEO]

01/06/2020 08:00

Od dzisiaj (1.06) poradnie specjalistyczne w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży mają świadczyć usługi. Rozpoczyna się "odmrażanie" placówki. - Szpital powinien być cały czas dostępny dla pacjentów - mówi jedna z mieszkanek naszego miasta.

Poradnie specjalistyczne mają świadczyć usługi już od dzisiaj.  Pacjenci leczeni przewlekle mają być informowani telefonicznie o dokładnych terminach wizyt u lekarzy specjalistów, a pozostali pacjenci na wizytę muszą zarejestrować się telefonicznie. Ze względów bezpieczeństwa konieczne będzie zachowanie środków ostrożności. Wszystkie wizyty możliwe będą wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Pierwsze oddziały szpitalne mają wznowić pracę dopiero w drugim tygodniu czerwca. Przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń przewidywane jest na koniec miesiąca. Teraz oddziały mają być dezynfekowane, a pracownicy przebadani w kierunku obecności koronawirusa. Po "odmrożeniu" oddziałów pacjenci mogą spodziewać się wywiadu, mierzenia temperatury i pobierania od nich wymazów do badań.

Reklama

Szpital Wojewódzki w Łomży wciąż będzie przyjmował jednak pacjentów zakażonych koronawirusem. Niedostępne pozostaną świadczenia: hemodializoterapia ; nefrologia – hospitalizacja; neonatologia – hospitalizacja; położnictwo i ginekologia – hospitalizacja; neurologia – hospitalizacja; choroby płuc – hospitalizacja; choroby zakaźne – hospitalizacja; okulistyka – hospitalizacja. 

Od dzisiaj (1.06) Szpitalem Wojewódzkim w Łomży zarządzać ma Jarosław Pokoleńczuk, dotychczasowy dyrektor  SP ZOZ w Mońkach. 

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości