- Pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca - przekazuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji. Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi już od 1 czerwca.
Dyrekcja Szpitala uruchomiła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom podczas przywracania szpitala do normalnej pracy.
- Po spełnieniu wytycznych określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2020 r., pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca. Natomiast przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidujemy na koniec czerwca - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji.
Reklama
Do tego czasu personel szpitala ma odbyć wymaganą kwarantannę i badania w kierunku wykluczenia COVID-19. Pomieszczenia szpitalne zostaną poddane dekontaminacji
- Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi od 1 czerwca br. Pacjenci leczeni przewlekle zgodnie z listą oczekujących zostaną poinformowani telefonicznie przez personel szpitala o dokładnych terminach swoich wizyt u lekarzy specjalistów. Pozostali pacjenci na wizytę muszą zarejestrować się telefonicznie - informuje Jolanta Gryc.
Konieczne będzie zchowanie środków ostrożności dotyczących przyjmowania pacjentów i poruszania się na terenie szpitala, dlatego wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.