Mieszkanka Łomży wystawiła na sprzedaż dziecięce krzesełko. Zamiast otrzymać 150 złotych, z jej konta zniknęło 40 tysięcy! Jak do tego doszło?
42-letnia kobieta została oszukana w internecie. Wczoraj zgłosiła się do łomżyńskich policjantów.
- Z jej relacji wynikało, że na jednym z portali aukcyjnych zamieściła ogłoszenie o sprzedaży dziecęcego krzesełka do karmienia. Już chwilę później za pośrednictwem komunikatora otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. Wynikało z niej, że kupująca zamówiła już kuriera na jej adres i opłaciła zakup. Aby potwierdzić tę transakcję 42-latka kliknęła w przesłany jej link - podaje KMP w Łomży.
Reklama
Mieszkanka naszego miasta została przekierowana na stronę, która łudząco przypominała stronę jej banku.
- Tam wpisała hasło i login potrzebne do logowania, a następnie w przesłany jej kod dostawy. Chwilę później otrzymała informację z systemu, że na jej konto loguje się inne urządzenie niż te, które ma przypisane. Wtedy 42-latka zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta. Ponownie zalogowała się na swoje konto, gdzie okazało się, że z jej rachunku zniknęło 40 tysięcy złotych - dodaje policja.
Reklama
Łomżyńscy policjanci apelują:
Aby nie paść ofiarą oszustów - pamiętaj!