Z okazji Mikołajek najmłodszych pacjentów na oddziale dziecięcym oraz noworodków w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odwiedził członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, wręczając im prezenty. Wydarzenie, które od lat wpisuje się w tradycję, nie tylko wywołało radość wśród dzieci, ale także przyniosło wieści o planowanych inwestycjach. Piorunek w towarzystwie nowo powołanej przewodniczącej rady społecznej szpitala Marii Konopki zapowiedział kolejne etapy modernizacji, które mają unowocześnić placówkę i poprawić jakość opieki medycznej.
Goście odwiedzili dwa oddziały – noworodków i dziecięcy – wręczając dzieciom drobne upominki i rozmawiając z ich rodzicami
- Jest to wielka przyjemność i radość. Myślę, że tutaj, w tym przypadku noworodków, to dla rodziców, że mają już swoje pociechy tutaj na świecie, więc takie prezenty, które dostają, sprawią im wielką radoś” – podkreśliła dr Marta Jałbrzykowska, koordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków.
Podczas wizyty Jacek Piorunek zapowiedział także ambitne inwestycje w infrastrukturę szpitalną, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach.
- Prawdopodobnie na wiosnę, zostanie rozstrzygnięty konkurs transgraniczny Polska-Litwa, w którym pozyskamy około 8 milionów złotych na modernizację oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego. To będzie dodatkowych 12 łóżek i nowoczesny sprzęt służący leczeniu najmłodszych pacjentów naszego szpitala – zapowiedział.
Dodatkowe inwestycje obejmują budowę nowego pododdziału kardiologii w podziemiach szpitala wraz z salą zabiegową, realizowaną w ramach programu Polska-Ukraina.
- Do tego oczywiście szpital aplikuje też do naszych środków unijnych, które są w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. I tutaj koncentrujemy się na wyposażeniu naszych poradni. Przynajmniej 6 poradni opieki ambulatoryjnej i specjalistycznej naszego szpitala zostanie wyposażonych w nowoczesny sprzęt – dodał Piorunek.
Reklama
Nie zabrakło także planów związanych z infrastrukturą szpitalną.
- Dalej budujemy panele fotowoltaiczne. To będzie kolejny projekt europejski i też jeszcze będzie realizowany projekt z Krajowego Planu Odbudowy. To jest projekt modernizacji i wyposażenia oddziału onkologicznego naszego szpitala – wyliczał Piorunek.
Ważnym punktem jest także rozbudowa parkingu i modernizacja lądowiska dla helikopterów.
- Z tych 240 miejsc parkingowych powstanie około 500. W tej chwili jest zlecona opracowanie dokumentacji tego projektu i myślę, że w następnym roku rozpoczniemy przebudowę parkingu i również też przebudowę lądowiska. To jest taki wymóg, który musimy spełnić w ramach funkcjonującego szpitala – wyjaśnił.
Reklama
Podczas spotkania poruszono również temat zmiany na stanowisku dyrektora szpitala.
- Rzeczywiście jest to przykra sytuacja, którą mamy w tej chwili z przyczyn zdrowotnych, Niestety pan dyrektor musiał zrezygnować. Do końca roku będzie pełnił jeszcze swoją funkcję. Będziemy prowadzić procedurę rozwiązania umowy, a później do tego czasu oczywiście powołamy osobę, która będzie pełniła obowiązki dyrektora” – poinformował Piorunek.