Reklama

Mikołajki z koszykówką [FOTO]

25/11/2019 07:20

W ostatni weekend rozegrano Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców rocznika 2005 ”Mikołajki z koszykówką”. Przez trzy dni (22 – 24 listopada 2019 r.) w hali im. Olimpijczyków Polskich królowała koszykówka chłopców.

W rywalizacji pod tablicami gościło 7 zespołów naszego kraju. Były to: Iskra Konstantynów, UKS Basket 47 Białystok, UKS Trójka Działdowo, Warsaw Basketball 2005 i 2006, UKS „Trójka” Łapy i gospodarz turnieju UKS Dziewiątka Łomża. Każdy zespół rozegrał sześć meczy.

Po trzydniowych zmaganiach najlepszym zespołem okazał się zespół UKS Basket 47 Białystok, który jako jedyny zespół wygrał wszystkie spotkania i kompletem 10 punktów zajął I miejsce. Na II miejscu uplasował się zespól z Warszawy rocznika 2005 Warsaw Basketball , zaś III miejsce wywalczyła sobie drużyna gospodarzy UKS Dziewiątka Łomża. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Kamińskiego występowała w składzie: Anusewicz Łukasz, Górski Jakub, Jurkowski Mikołaj, Wileński Bartosz, Smugarzewski Kacper, Śmiarowski Tomasz, Bałęczny Patryk, Dębowski Nikodem, Mieczkowski Olivier, Trzonkowski Maciej, Przybylski Tomasz, Kamiński Kacper, Gawęcki Krystian i Gryglik Dawid. Kolejne  miejsca  zajęły: 4 - UKS „Trójka” Działdowo, 5 - Warsaw Basketball 2006 Warszawa, 6 - UKS Jedynka Łapy i 7 - „Iskra” Konstantynów.

Reklama

Dodatkową atrakcją turnieju był drużynowy i indywidualny konkurs rzutów wolnych i konkurs 3 – 2 – 1. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Białegostoku przed zespołami z Konstantynowa i Łomży. Najlepszy w tej specjalności indywidualnie został Paweł Olszewski z Białegostoku. Najlepszym zawodnikiem trzydniowych zmagań został Kamil Polubicki z UKS Basket 47 Białystok. Tytuł najlepszego obrońcy turnieju przyznano Łukaszowi Anusewiczowi z Łomży, a najlepszym rozgrywający został Franek Heymer z Warsaw Basketball 2005.

Przez trzy dni wszyscy doskonale się bawili. Uczestnicy oprócz meczy  koszykarskich korzystali z uroków  naszego  Parku Wodnego. Bardzo pochlebnie ocenili organizację tego turnieju. Większość uznała go za jeden z lepszy w jakim uczestniczyła. Jeśli chodzi wynik sportowy i osiągnięcie łomżyńskiego zespołu to trzeba uznać za udany start naszej drużyny. Bilans spotkań jest dodatni i przy większym szczęściu można było być na wyższym miejscu, gdyż nieznacznie przegraliśmy ze zwycięzcami imprezy  z Białegostoku (3 pkt.) i  z Warszawy (5 pkt.) - informuje Wojciech Kamiński. 

Reklama

Podczas uroczystości zakończenia turnieju w niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, atrakcyjne upominki rzeczowe, puchary i dyplomy oraz zdjęcia, a zwycięzcy  medale i okazałe puchary. Przyznano też szereg wyróżnień indywidualnych w postaci statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych przez Prezydenta Łomży. W sumie rozdano ponad 70 nagród indywidualnych, co jest rzadkością na turniejach w kraju.

Turniej „Mikołajki z koszykówką” został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” przy znaczącej pomocy Szkoły Podstawowej nr 9, Zarządu Podlaskiego i Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży i Miejski SZS w Łomży. Serdeczne podziękowania organizatorzy składają firmie FOTO GABS za profesjonalną obsługę fotograficzną zawodów.  Dużo serdeczności i podziękowań organizatorzy przekazują Prezydentowi Miasta Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego, którzy znacznie wsparli Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Koszykówki chłopców „Mikołajki z koszykówką”. Kończąc zawody organizatorzy zapraszali na następną edycję „Mikołajek z koszykówką” za rok - przekazuje Wojciech Kamiński. 

Reklama

Źródło: nadesłane

Załączniki
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości