Reklama

Mikołajkowa akcja Przyjaznej Łomży. Mieszkańcom rozdawano odblaski [VIDEO i FOTO]

06/12/2023 16:36

Przedstawiciele Przyjaznej Łomży postanowili zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Od godziny 13:00 wręczano dzieciom, a także osobom dorosłym odblaski, które mają pomagać i przypominać o zasadzie "Jestem bezpieczny, jestem widoczny, noszę odblaski".

Grudniowe dni stają się coraz krótsze, co sprawia, że za oknami szybciej zapada zmrok. Noszenie odblasków jest kluczowe dla bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów,  a w szczególności dzieci. Od lat policjanci zwracają uwagę na noszenie odblasków, które mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. O widoczności na drodze postanowiła również przypomnieć Przyjazna Łomża.

- Nasza inicjatywa wynika z tego, że dzisiaj jest święto Mikołaja; dzieci otrzymują prezenty, będą atrakcje w Hali Kultury, a my podnosimy jako Przyjazna Łomża aspekt bezpieczeństwa: "Przyjazna Łomża - bezpieczne święta". Mamy dla dzieci odblaski, mamy breloczki, dlatego że za chwilę będzie dłuższa przerwa świąteczna; dzieci na pewno będą częściej na podwórku - aura sprzyja. Niedaleko nas jest górka do zjeżdżania, z której dzieci korzystają, ale jest to też zagrożenie w postaci najbardziej ruchliwej drogi w regionie, stąd pomysł taki, żeby postawić na bezpieczeństwo - powiedział radny Dariusz Domasiewicz. 

Reklama

Radny zaznaczył, że być może w przyszłości tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wynika to z chęci informowania mieszkańców Łomży nie tylko o sprawach samorządowych. 

Więcej w materiale wideo.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości