Reklama

Mikołajkowy badminton w WSA- FOTO

02/12/2012 21:19

27 osób wzięło udział w II Mikołajkowym Turnieju Badmintona, zorganizowanym przez Klub Sportowy Agrobiznes, działający przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Laureaci pierwszych trzech miejsc zostali nagrodzeni bonami do zrealizowania w łomżyńskich sklepach i restauracjach.

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji turnieju uczestniczyło 32 osoby, w rozegranej w minioną sobotę- 20 chłopców i siedem dziewcząt.

- Uważam, że badminton jest komercyjnym sportem i zasługuje na większą popularność. Sądząc po ilości zawodników biorących udział w zawodach stwierdzam, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu rozgrywki- mówi Łukasz Rogiński, główny sędzia i prezes KS Agrobiznes. - Nasi zawodnicy uczestniczą także w turniejach wyjazdowych- dodaje.

Laureaci pierwszego miejsca- Martyna Marczak i Maksymilian Dardziński, otrzymali bony o wartości 150 zł na zakupy w sklepie sportowym DK Sport. Drugie miejsca zdobyli Ola Włodkowska oraz Sylwester Drozdowski. Wygrali oni bony o wartości stu złotych na zakupy w Empiku. Ostatnie nagrody, bony o wartości 60 zł do Restauracji Cztery Pory Roku otrzymali Karolina Włodkowska i Krystian Popiołek.

Badminton jest to sport bardzo dynamiczny. Lotka potrafi osiągać prędkość powyżej 200 km na godzinę. Wbrew pozorom, jest to gra błędów, nie siły. Kluczowe jest przyspieszanie zagrań, tak, by jak najbardziej zmęczyć przeciwnika, lub ich opóźnianie, by wybić rywala z rytmu- tłumaczą uczestnicy turnieju.

Kolejne rozgrywki badmintonowe odbędą się w czerwcu, z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie informacje o akcjach klubu publikowane są na stronie: http://ks-agrobiznes.lomza.pl.

Tekst i foto: Paweł Dąbrowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości