Miasto rozświetlone tysiącami migoczących światełek, świąteczne dekoracje, choinki w witrynach sklepów, a w domu zapach pierniczków - wszystko wskazuje na to, że święta już za pasem. Teraz pozostaje tylko napisać list i czekać na Mikołaja. Co roku dzieci prześcigają się w pomysłach, jak sprawić, by Święty odwiedził właśnie ich dom. Wieszają skarpety nad kominkiem, wypiekają smakowite pierniczki i czekają na Lapończyka do późnych godzin wieczornych. Ale po cóż czekać na Mikołaja ...gdy już 6 grudnia w Galerii Veneda można wyjść mu na spotkanie!
Jak głosi świąteczna wieść, 6 grudnia Święty Mikołaj ze swoją świtą poszybują nad naszym miastem, a Łomża nie tylko znajdzie się na trasie wiodącej z samej Laponii. Mało tego! Łomżyńska Galeria będzie miejscem w którym Święty zagości na dłużej. Tym razem to Mikołaj ze swoją świtą będzie czekał na najmłodszych. W sobotę przez cały dzień (w godz. 13 - 19) przybyły do naszego miasta Święty wraz ze swoim orszakiem będą przygotowywać paczuszki dla najgrzeczniejszych dzieci.
Przez cały dzień podróżnik ze swoimi elfimi pomocnikami będą wprowadzać nas w atmosferę świętowania, które w Galerii Veneda potrwa przez cały weekend. Jeśli nie masz pomysłu na zapakowanie prezentu - nie martw się. Zastępy małych chochlików pospieszą z pomocą! Tak zapakowany podarunek po konsultacjach z rodzicami Lapończyk będzie mógł wręczyć także Waszym pociechom.
Zaś w niedzielę, 7 grudnia (w godz. 12 - 19) z własnoręcznie udekorowanych pierniczków powstanie bajkowa chatka. Każdy będzie mógł wziąć udział w budowaniu domku z łakoci, które sam ozdobi.
Audiencja u Św. Mikołaja to nie tylko wspaniała okazja, by zapoznać najmłodszych z długo wyczekiwanym Świętym i nagrodzić najmłodszych. To także niepowtarzalny moment, który można uwiecznić pamiątkową fotografią. Warto go wykorzystać, zwłaszcza, że następna możliwość spotkania może pojawić się dopiero za rok.