Na początku przyszłego miesiąca w Łomży zostanie rozegrany mecz Polska- Grecja, który otworzy rozgrywki Mini Euro 2012. W reprezentantów naszego kraju wcieli się zespół Narew Łomża, Greków udawać zaś będą zawodnicy z drużyny Samson. Na Mini Euro wystąpi szesnaście zespołów, grających pod nazwą poszczególnych państw. Mecze będzie można oglądać na boiskach Orlik przy ul. Katyńskiej i przy ul. Nowogrodzkiej.
Mini Euro 2012 to pomysł Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w ten sposób chce przybliżyć emocje związane z prawdziwymi mistrzostwami w piłce nożnej.
- Do turnieju zgłosiło się 21 drużyn, jednakże formuła mistrzostw pozwala na udział tylko 16 "zespołom narodowym". W piątek, 16. marca odbyło się oficjalne losowanie drużyn MLPN do MINI EURO ŁOMŻA 2012 oraz państw, pod których nazwą będą występować poszczególne zespoły- informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.
W grupie A znalazły się: Polska (Narew Łomża), Grecja (Samson), Rosja (BKS Łomża) i Czechy (Canarinhos).
Grupa B to: Holandia (Fachowcy ze Wschodu), Dania (Logo TK), Niemcy (Zespół Sportowy Mały Płock)
oraz Portugalia (Grot Mały Płock).
W grupie C zagrają: Hiszpania (UIB Sokołowski), Włochy (Powiat Łomżyński), Irlandia (Baltica Travel) i
Chorwacja (KS Gloriosa Trinita).
Do grupy D wylosowane zostały zaś: Ukraina (Delta Soccer), Szwecja (PBH Marpol), Francja (KOS-1984 Rutki), a także Anglia (Jantar Łomża).
Mecze będą odbywać się na boisku Orlik przy ul. Katyńskiej (w zabawie będzie ono pełniło funkcję polskiego stadionu) i na Orliku przy ul. Nowogrodzkiej (to Ukraina).
Pierwsze spotkanie Polska- Grecja odbędzie się w na początku kwietnia.