W miniony piątek, 29 maja, uczniowie z łomżyńskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego i niemieckiego przystępując do II edycji międzyszkolnego konkursu językowego "MISTRZ JĘZYKA".
W konkursie, który nasz portal objął swoim patronatem, wzięły udział reprezentacje Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich, Publicznego Gimnazjum nr 8 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I, Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.
Najwyższe lokaty w konkursie zajęli:
JĘZYK ANGIELSKI
Dariusz Bąkowski – ZSMiO nr 5 w Łomży Damian Wyszołmirski – I Liceum Ogólnokształcące w Łomży Natalia Grabowska – Liceum Plastyczne w ŁomżyJĘZYK NIEMIECKI
Magdalena Wyszyńska – Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży Paulina Paliwoda – III Liceum Ogólnokształcące w Łomży Tomasz Godlewski – ZSMiO nr 5 w ŁomżyKoordynatorami konkursu "MISTRZ JĘZYKA" były mgr Sylwia Gradowska (język angielski) oraz mgr Joanna Norowska (język niemiecki).
Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundowali: Centrum Edukacyjne LOGOS (www.zdammature.pl) oraz portal informacyjny www.mylomza.pl
Konkursowi patronowali: www.mylomza.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języków Obcych.