18-letnia mieszkanka Łomży wystawiła na sprzedaż sweter za 45 złotych. Ostatecznie straciła dużo więcej. Policja apeluje o czujność.
Do łomżyńskiej komendy przyszła mieszkanka naszego miasta i poinformowała, że padła ofiarą oszusta.
18-latka na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sweter za 45 złotych. Chwilę później poprzez ten sam portal skontaktowała się z nią zainteresowana klientka, która przesłała link do transakcji. 18-latka weszła w przesłany link i zalogowała się do bankowości elektronicznej. Następnie smsem otrzymała wygenerowany kod, który również wpisała we wskazanym miejscu. Czynność powtarzała aż 18 razy, bo wciąż pojawiał się komunikat, że kod jest niepoprawny. Wylogowała się i przy ponownym zalogowaniu zobaczyła komunikat, że jej konto jest zablokowane. Gdy poszła do banku, aby wyjaśnić całą sytuację, to dowiedziała się, że z jej rachunku zniknęło 1661 złotych. Kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustów.- informuje oficer prasowy KMP w Łomży
Reklama
Policja ponownie apelujemy o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych.