Reklama

Młode Orły na starcie [FOTO]

12/10/2014 17:28

114 chłopców w wieku 6 - 11 lat przystąpiło do testów kwalifikacyjnych do Akademii Młodych Orłów PZPN, która obok 15 innych w kraju, utworzona została w Łomży. Akademię, uroczystym przecięciem wstęgi otworzyli prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, dyrektor I liceum Ogólnokształcącego Jerzy Łuba i członek zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Kulesza.

- Liczba chętnych przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, że maksymalnie może pojawić się około 70 chłopców, ale żeby aż tylu... - mówi zaskoczony trener koordynator AMO Sławomir Stanisławski.

Dość znaczna część dzieci przyjechała na testy spoza Łomży.

Kandydaci do Akademii, zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, z który jednocześnie, pod opieką czterech trenerów: Sławomira Stanisławskiego, Marcina Mroczkowskiego, Arkadiusza Obryckiego i Adama Szuby, testom poddawane były po dwie. Dzieci przechodziły po cztery testy. Jeden sprawdzający możliwości motoryczne i zwinność dzieci oraz trzy, typowo piłkarskie, gdzie należało wykazać się umiejętnościami panowania nad piłką.

Reklama

Dużą grupę kandydatów stanowili chłopcy już trenujący w Młodzieżowym ŁKS-ie, ale pojawili się również chłopcy, którzy dotąd jeszcze nigdzie nie trenowali.

- Kilku takich chłopaków zwróciło naszą uwagę. Choć widać, że ci którzy trenują mają większe obycie, to znalazło się kilku chłopców, których wyniki testów wskazują na to, że mogą być dobrym materiałem na piłkarzy. Techniki będziemy mogli ich nauczyć, ale wrodzonych predyspozycji nie da się niczym zastąpić - przyznaje trener koordynator.

Teraz kadra Akademii ma kilka dni na porównanie wyników testów i wyłonienie dzieci, które zostaną zakwalifikowane do szkolenia w AMO. Terminarz treningów poznamy prawdopodobnie w ciągu najbliższego tygodnia.

Reklama

- We wtorek jadę do Warszawy i tam zapadną decyzje odnośnie terminu rozpoczęcia funkcjonowania Akademii. Myślę, że będzie to bardzo szybko. Jak tylko poznamy termin, poinformujemy o nim zainteresowanych - zapowiada Stanisławski.

Porozumienie w sprawie utworzenia Akademii Młodych Orłów w Łomży, nieco ponad dwa tygodnie temu podpisali przedstawiciele PZPN i prezydent Łomży. Miasto Łomża udostępnia swoją infrastrukturę (boisko Orlik przy ul. Bernatowicza i salę sportową przy I LO) oraz opłaca dwóch trenerów. Kolejnych dwóch trenerów z koordynatorem na czele znalazło się na liście płac Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zapewnia również cały potrzebny sprzęt. W ramach Akademii funkcjonować będą trzy grupy wiekowe po 16 dzieci w każdej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama