Sześć medali z rozegranych w sobotę w Warszawie Mistrzostw Polski w Karate Fudokan przywieźli młodzi karatecy z Akademii Sztuk Walki "Dragon".
Złoty medal i tytuł Mistrzów Polski, w konkurencji kata drużynowe wywalczyli: 11-letni Mikołaj Jastrzębski (SP nr 5), 10-letni Marcin Kozikowski (SP nr9) i 11-letni Mateusz Mściwujewski (SP w Konarzycach).
Chłopcy odnieśli również sukcesy w konkurencjach indywidualnych, trzykrotnie sięgając po brązowe krążki: Mikołaj Jastrzębski i Marcin Kozikowski w konkurencjach kumite chłopców, a Mateusz Mściwujewski uplasował się na trzeciej pozycji w konkurencji kata indywidualne.
9-letnia Paulina Zambrzycka wywalczyła zaś dwa brązowe medale, w kumite i w kata indywidualnym.
- Dobrze zaprezentowali się także Mateusz Jabłecki i Kamil Dobrowolski, który pierwszy raz wystartował w Mistrzostwach Polski, zbierając doświadczenie na kolejne zawody- informuje Bartłomiej Dąbrowski, prezes
ASW "Dragon". - Pomimo młodego wieku, podopieczni naszego klubu, mają już za sobą kilka innych startów i sukcesy na zawodach o randze krajowej, które osiągają poprzez ciężką pracę, determinację i wytrwałość.
Młodzi karatecy trenują w Łomży (w SP nr 4, we wtorki i czwartki, od 17.30-19.15) oraz w Konarzycach (w poniedziałki i środy, od 18-19.30) pod bacznym okiem instruktorów: Bartłomieja Dąbrowskiego, Dominika
Seroki i Grzegorza Fabiszewskiego.