Drużyna UKS "Dziewiątka" Łomża zajęła V miejsce podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki dziewcząt i chłopców "U Klemensa" rocznik 2008 w Białymstoku. - Zawody w naszym wykonaniu trzeba uznać za udane - komentuje trener Wojciech Kamiński.
Turniej odbył się w miniony weekend. Zespół występował w składzie: Dominik Górski, Kacper Łętowski, Filip Konopka, Kacper Biedrzycki, Kacper Ciszewski, Filip Rogalski, Igor Pikuliński, Adam Krajewski, Tomasz Kowalski i Adrian Macko.
Najlepszym zawodnikiem drużyny został Adam Krajewski, Filip Konopka otrzymał tytuł zawodnika na medal, gwiazdeczką zespołu został Adrian Macko, a do All Stars trafił Dominik Górski. Trener wyróżnił też Filipa Rogalskiego.
- Zawody w naszym wykonaniu trzeba uznać za udane. Mogliśmy zagrać z silnymi drużynami z Białegostoku, Ełku, Olsztynka i Warszawy, a z drugą drużyną z Warszawy znacznie wygraliśmy, pomimo znacznie gorszych warunków fizycznych. Poza tym był to dla naszej drużyny pierwszy w życiu taki turniej i to dopiero po paru miesiącach treningu. Dobrze rokuje na przyszłość także fakt, iż w swoich szeregach posiada kilku zawodników o rok młodszych - komentuje trener Wojciech Kamiński.
Wyniki koszykarzy "Dziewiątki":
z MUKS Hutnik Warszawa 21:36
z TOP SPIN Olsztynek 13:59
z UKS Basket 47 Białystok 15:30
z UKS „Nenufar 5” Ełk 13:71
z LA BASKET Warszawa 33:8
Klasyfikacja:
1. UKS „Nenufar 5” Ełk
2. UKS „Basket 47” Białystok
3. MUKS Hutnik Warszawa
4. TOP SPIN Olsztynek
5. UKS „Dziewiątka” Łomża
6. LA BASKET Warszawa
/zdj. nadesłane/