Reklama

Młodzi koszykarze „Dziewiątki” na piątym miejscu

20/03/2019 08:09

Drużyna UKS "Dziewiątka" Łomża zajęła V miejsce podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki dziewcząt i chłopców "U Klemensa" rocznik 2008 w Białymstoku. - Zawody w naszym wykonaniu trzeba uznać za udane - komentuje trener Wojciech Kamiński.

Turniej odbył się w miniony weekend. Zespół występował w składzie: Dominik Górski, Kacper Łętowski, Filip Konopka, Kacper Biedrzycki, Kacper Ciszewski, Filip Rogalski, Igor Pikuliński, Adam Krajewski, Tomasz Kowalski i Adrian Macko.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Adam Krajewski, Filip Konopka otrzymał tytuł zawodnika na medal, gwiazdeczką zespołu został Adrian Macko, a do All Stars trafił Dominik Górski. Trener wyróżnił też Filipa Rogalskiego.

-  Zawody w naszym wykonaniu trzeba uznać za udane. Mogliśmy zagrać z silnymi drużynami z Białegostoku, Ełku, Olsztynka i Warszawy, a z drugą drużyną z Warszawy znacznie wygraliśmy, pomimo znacznie gorszych warunków fizycznych. Poza tym był to dla naszej drużyny pierwszy w życiu taki turniej i to  dopiero po paru miesiącach treningu. Dobrze rokuje na przyszłość także fakt, iż w swoich szeregach posiada kilku zawodników o rok młodszych - komentuje trener Wojciech Kamiński.

Reklama

Wyniki koszykarzy "Dziewiątki":

z MUKS Hutnik Warszawa 21:36

z TOP SPIN Olsztynek 13:59

z UKS Basket 47 Białystok 15:30

z UKS „Nenufar 5” Ełk 13:71

z LA BASKET Warszawa 33:8

Klasyfikacja:

1. UKS „Nenufar 5” Ełk

2. UKS „Basket 47” Białystok

3. MUKS Hutnik Warszawa

4. TOP SPIN Olsztynek

5. UKS „Dziewiątka” Łomża

6. LA BASKET Warszawa

/zdj. nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości