Reklama

Młodzi sportowcy rywalizowali w Otwartych Zawodach Pływackich [FOTO]

19/11/2018 12:39

Uczniowie siedmiu szkół i trzech szkółek pływackich wzięli udział w pierwszej edycji 2018/2019 Otwartych Zawodów Pływackich klas gimnazjalnych i Szkół Średnich zorganizowanych przez MOSiR Łomża. Oprócz popularyzacji pływania, celem zawodów był przegląd umiejętności wśród młodzieży trenującej w szkołach i sekcjach pływackich.

Zawody organizowane corocznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży tym razem odbyły się w niedzielę 18 listopada w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego. Po krótkiej rozgrzewce, zawodnicy zmierzyli się na dystansie 50 metrów w czterech stylach: dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym.

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łomży, Gimnazjum Akademickiego w Łomży oraz Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży, II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży a także I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie. W pływaniu rywalizowali również wychowankowie trzech szkółek pływackich: Pupik, Pływak i Kofi Sport.

Zwycięzcy pierwszej edycji 2018/2019 Otwartych Zawodów Pływackich klas gimnazjalnych i Szkół Średnich otrzymali medale. Druga edycja zawodów planowana jest na wiosnę 2019 roku.

Wyniki zawodów znajdują się tutaj.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości