40 dzieci z rodzin korzystających z pomocy MOPS i tych, gdzie rodzice nie pracują, pojedzie w sierpniu do Stegny. Kolonie finansowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży będą trwały dwa tygodnie.
Na kolonie będą mogły pojechać dzieci uczące się w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu miasta. Sam pobyt zapowiada się bardzo ciekawie- uczestnicy mają zagwarantowane treningi capoeiry i nauki gry na instrumentach muzycznych rodem z Brazylii. Dodatkowo będą uczyć się piosenek po portugalsku.
Przetarg na zorganizowanie wypoczynku wygrał Ośrodek Wczasowo- Kolonijny "Syrenka" ze Stegny. Ośrodek położony jest w środku lasu, niedaleko plaży. Ma też własny basen odkryty.
Za dwutygodniowy pobyt 40-osobowej grupy nads morzem MOPS zapłaci 44.800 zł. Kolnie finansowane są ze środków Unii Europejskiej.