Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży przesłało dziś kolejny komunikat informujący o stanie zaawansowania prac remontowych, które są powodem braku ciepłej wody w naszych domach. Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i w niedzielę roboty dobiegną końca.
Komunikat przesłał zastępca prezesa MPEC Ryszard Fiedorowicz. Czytamy w nim:
Wymiana czopucha i kanałów spalin na ciepłowni MPEC przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. W środę i czwartek posadowiono nowe elementy zbiorczego kanału spalin - kompensatory, trójnik, łącznik i dokonano ich wstępnego mocowania. Służby techniczne MPEC sp. z o.o. w Łomży przywiązują dużą uwagę do jakości połączeń poszczególnych elementów kanału. Są to bowiem zasadnicze i bardzo istotne z punktu widzenia eksploatacyjnego fragmenty całości konstrukcji. Szczelne, trwałe połączenia czopucha z ramą przykominową oraz połączenia ze sobą wszystkich innych elementów kanału spalin dają gwarancję długotrwałego i bezawaryjnego użytkowania instalacji. Przygotowano kolejne elementy zbiorczego kanału spalin do montażu. Zadanie wykonuje specjalistyczna firma zewnętrzna.