Reklama

Multimedalista Dominik Seroka

06/11/2012 12:03

Aż pięć medali zdobył Dominik Seroka podczas rozegranych w dniach 2 - 4 listopada 2012 roku w Limassol na Cyprze Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Karate Fudokan, zaliczanych do Pucharu Europy. Łomżyński karateka, jako członek 14-osobowej reprezentacji Polski, Wywalczył w tych zawodach dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy krążek, zarówno indywidualnie, jak i w konkurencjach drużynowych.

Dominik Seroka dwukrotnie na tych zawodach stawał na najwyższym stopniu podium. Najpierw w konkurencji kata indywidualne nie pozostawił wątpliwości, kto jest najlepszy, a następnie w kumite drużynowym, wraz z kolegami, wygrał wszystkie walki.

- Po drodze do złota, w walkach finałowych, trzyosobowa drużyna z Polski pokonała jak zawsze silną reprezentację Rosji oraz  równie mocnych gospodarzy Mistrzostw z Cypru - informuje ojciec zawodnika, Mirosław Seroka.

Podobnie jak przy najwartościowszych krążkach, również dwa srebrne medale padły łupem łomżanina w konkurencji indywidualnej i drużynowej. Drugie miejsca Dominik zajął w fukugo oraz w kata drużynowym.

Reklama

Jak to jest w zwyczaju, kumite indywidualne, jako najważniejsza konkurencja w karate, rozgrywane było na samym końcu. Kumite, jako bezpośrednia walka dwóch zawodników, jest kwintesencją karate. W zasadzie wszystkie inne konkurencje można uznać za elementy mające przygotować właśnie do kumite - walki. Do tej walki Dominik przystąpił niestety z kontuzją uda, której nabawił się podczas wcześniejszych konkurencji. Mimo to, łomżanin zdołał wejść do półfinału i zajmując 3. miejsce wywalczyć brązowy medal do swojej ogromnej kolekcji trofeów.

- Teraz czas na zasłużony odpoczynek po tygodniowym zgrupowaniu na Cyprze i zawodach, a od Nowego Roku trzeba rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Europy w Pradze - mówi zawodnik.

Reklama

Dominik Seroka jest nie tylko utytułowanym zawodnikiem, ale również jednym z trenerów łomżyńskiej Akademii Sztuk Walki "Dragon". Trenują w niej dzieci już od 5. roku życia, ale również młodzież oraz dorośli. Treningi w ASW "Dragon" odbywają się w dwóch sekcjach: w Łomży (we wtorki i czwartki, w godz. 17.30 - 19.15) i w Konarzycach (w poniedziałki i środy, w godz. 18.00-19.30).

Więcej informacji o Dominiku i Akademii odnaleźć można na jej stronie internetowej: www.karate.lomza.pl

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości