Reklama

Myślał, że inwestuje w fotowoltaikę. Stracił ponad 33 tysiące złotych

16/05/2023 15:18

62-letni mieszkaniec gminy Jedwabne uwierzył oszustom, którzy zaproponowali mu zainstalowanie instalacji fotowoltaicznej. Stracił ponad 33 tysiące złotych. Mężczyzna powiadomił o tym policjantów z Łomży.

Z relacji łomżyńskiej policji wynika, że do mieszkania pokrzywdzonego przyszli dwaj mężczyźni, którzy podali się za pracowników firmy zakładającej fotowoltaikę. Zaoferowali 62-latkowi założenie paneli fotowoltaitcznych na dwóch budynkach z dofinansowaniem w wysokości 60 proc. 

-  Mężczyzna skuszony promocyjną ofertą zgodził się na zakup i podpisał umową z rzekomą firmą z Olsztyna. Aby otrzymać dofinansowanie 62-latek jeszcze tego samego dnia wpłacił zaliczkę w kwocie ponad 33 tysięcy złotych na podane przez oszustów konto bankowe. Kiedy w umówionym terminie montażyści paneli nie pojawili się, a kontakt ze sprzedawcą się urwał mężczyzna zadzwonił do siedziby firmy w Olsztynie, którą wskazali rzekomi sprzedawcy. Wtedy właśnie dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa. Osoba z którą podpisał umowę faktycznie tam nie pracuje, natomiast numer konta na który przelał zaliczkę nie należy do firmy - relacjonuje łomżyńska policja.

Reklama

Co ciekawe, dzień po zawarciu intratnej umowy, oszust wpadł w ręce mundurowych z Orzysza.

- Jak się okazało był poszukiwany do odbycia reszty kary 3 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa. 38-letni mieszkaniec Orzysza jest już w Zakładzie Karnym gdzie czeka na rozszerzenie zarzutów - dodaje łomżyńska jednostka policji.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości