54-letni mieszkaniec gminy Piątnica zginął we wczorajszym zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 668. Z ustaleń policji wynika, że szedł nieprawidłową stroną drogi i nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych.
Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż po godz. 18:00. Informowaliśmy o tym tutaj: Śmiertelne potrącenie na drodze do Jeziorka! [FOTO].
Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 54-letni mieszkaniec gminy Piątnica szedł w kierunku Jeziorka. Mężczyzna poruszał się nieprawidłową stroną drogi, nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych. Niestety, pieszy został potrącony przez pojazd jadący w tym samym kierunku. Zginął na miejscu. 58-letni kierowca renault był trzeźwy.
Z policyjnych statystyk wynika, że w 2020 roku na terenie działania KMP w Łomży doszło do 9 wypadków z udziałem pieszych, w których 3 osoby zginęły.
Policjanci przypominają o odblaskach! Warto nosić je nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście. Wielokrotnie przekonujemy się o tym, że odblaski ratują życie.