Reklama

[NA ŻYWO] Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej Łomży [VIDEO]

03/06/2015 08:50

Dziś o godzinie 14.00 rozpoczną się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży w całości poświęcone podjęciu uchwał związanych z zawarciem porozumienia międzygminnego w sprawie rekultywacji gminnych składowisk odpadów komunalnych województwa podlaskiego.

Podczas dzisiejszej sesji planowane jest podjęcie czterech uchwał:

w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego powierzenia Miastu Kolno wykonania zadania publicznego polegającego na rekultywacji gminnych składowisk odpadów komunalnych województwa podlaskiego w sprawie upoważnienia Miasta Kolno do złożenia wniosku oraz przyjęcia do realizacji przedsięwzięcia pn. „Rekultywacja gminnych składowisk województwa podlaskiego” w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Łomża na lata 2015 - 2028 w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2015

Dwie pierwsze uchwały dotyczą rekultywacji kwater VIII, IX oraz X wysypiska w Czartorii-Korytkach w gminie Miastkowo. Miasto Łomża uzyskało możliwość przystąpienia do projektu "Rekultywacja gminnych składowisk odpadów komunalnych województwa podlaskiego", którego wnioskodawcą jest Miasto Kolno. Projekt jest realizowany w ramach Działania 2.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2014. Poziom dofinansowania ze środków unijnych, to 85% kosztów kwalifikowalnych, co jest najbardziej korzystne ze wszystkich dostępnych źródeł dofinansowania. Całkowity przewidywany koszt realizacji prac wynosi ok. 6 mln złotych. Okres realizacji - do końca 2015 roku.

Reklama

Dwie kolejne uchwały ma związek głównie z brakiem dofinansowania z UE na budowę i rozbudowę ul. Zawadzkiej z odwodnieniem i ul. Wiosennej. w związku z czym z budżetu należy wykreślić zaplanowane dofiansowanie uijne w kwocie 27 mln złotych, zarówno po stronie przychodów, jak też rozchodów. Ponadto wprowadzone zostanie nowe zadanie pn. „Rekultywacja gminnych składowisk województwa podlaskiego”, na którego realizację zapisane zostaną środki w kwocie 900 tys. złotych (na wkład własny). O taką kwotę wzrośnie też planowany deficyt budżetowy.

Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej będzie transmitowana przez portal MyLomza.pl na żywo.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości